Ласкаво просимо в країну знань

Важливо

Правова сторінка «Іменем закону» / Орієнтири в адм. та крим. праві » Як не стати жертвою злочину?

Ліфт, під'їзд, темний провулок ... Потенційно небезпечних зон багато. Захищаючись від агресії, часто доводиться розраховувати тільки на себе.
Світ небезпечний. Постався до цього серйозно.
Не потрапляй в пастку свідомо ризикованих ситуацій.


Один вдома ...

 

 

     Ти часто вдома один? Не забувай закривати двері на ланцюжок.
Хтось постукав у вікно? Голосно крикни: "Папа! Іди сюди" - і ні в якому разі не підходь до вікна.
    Дзвінок у двері? Це не привід відкрити їх миттєво. Подивися у вічко. Що б не говорили незнайомі люди (співробітник міліції, працівник комунальних послуг або пошти, товариш по службі батьків, сусід), двері відкривати не можна.
  Тобі говорять, що принесли телеграму. Попроси зачитати її вголос.
Запевняють, що потрібно терміново подзвонити. Поясни, де знаходиться найближчий телефонний автомат.
  Кричать, що ти заливаєш сусідів. Скажи: "Зараз до вас прийдуть", а сам перевір, чи є вода на підлозі у ванній, туалеті і кухні.

 


  Тебе питаю: один ти вдома чи ні? Відповідай ствердно, що не один, тато спить (брат дивиться телевізор, мама розмовляє по телефону), і запитай, що потрібно.
  Незнайомці вирішуються ламати двері? Дзвони в міліцію ("02"), батькам, а якщо немає телефону або він не працює, вийди на балкон або відкрий вікно і голосно крикни: "Пожежа!"
   Ти когось чекаєш? Перш ніж відкрити двері, запитай: "Хто там?" - І не відкривай на відповідь: "Я". Нехай гість назветься, навіть якщо тобі здалося, що ти впізнав його по голосу або одязі, побаченої у вічко.
  На кожен телефонний дзвінок, знімаючи трубку, говори: "Алло, Вас слухають", але ніколи - "Квартира таких".
Вибачаються, запевняють, що помилилися номером, і запитують, який номер? Попроси продиктувати, який набрали, не називаючи свого, спокійно повідом, що помилилися. Якщо незнайомець говорить по телефону непристойності, не вступай в діалог, поклади трубку.
той, хто дзвонить видає себе за друга твоїх батьків і вмовляє тебе нагадати адресу, яку він ніби забув. Попроси передзвонити пізніше або повідом робочий телефон батьків, але не домашню адресу, навіть якщо тобі здалося, що ти дізнався людини по голосу. Не поспішай називати його по імені, нехай він сам тобі скаже . А коли "знайомі" твоїх батьків скажуть, що вони скоро прийдуть, попроси їх підійти до певного часу. Негайно передзвони батькам, попередь їх про це.
  Ти все ж відкрив двері і побачив незнайомих людей .Швидко зачини її ! Вони поставили в проріз ногу? Впусти на неї гирю або який-небудь важкий предмет. Ніколи і нікому не розповідай про розпорядок дня в твоїй родині.
   Не вішай ключі від квартири на пояс або на шию, носи їх у спеціальній кишеньці.
  Важко відкривається замок? Не проси про допомогу сторонніх, не довіряй їм ключі, зателефонуй у двері навпроти.
Якщо в будинок проникли злочинці і напали на твоїх батьків, не намагайся з ними боротися. Біжи з квартири геть, клич на допомогу сусідів, перехожих, голосно кричи: «Пожежа!"

 

У школі ...

 

У школі ти  можеш стати об'єктом для вимагань. Ніколи не захищай цінні речі, не став під загрозу своє життя. Чи не рятуйся від здирників втечею. Швидше за все, вони наздоженуть тебе і сильно поб'ють. При першому ж вимозі віддати гроші (кільце, браслет, дороге взуття, модну куртку, плеєр, телефон), віддай їх добровільно. Не чекай, коли почнутьображати. Життя дорожче!

 

 

  

Друзі підштовхують тебе довести свою сміливість і завзятість. Умовляють вкрасти щось у магазині або пограбувати п'яного. Краще відмовся і постарайся позбутися такої компанії. Це не завзятість, це серйозний кримінальний злочин. Поговори про сумніви в правильності дій своїх друзів із батьками або іншими дорослими людьми, яким ти довіряєш.
  Приятель пропонує жартома викрасти чиюсь машину або потримати в будинку якісь речі. Відмовся під будь-яким приводом: батько вб'є, мати знайде чуже і влаштує скандал, дядько - міліціонер, ти вже на обліку в міліції.
   Якщо за тобою до школи приходить незнайомець і говорить, що його прислала мама (тато, бабуся з дідусем), і пропонує піти з ним - відмовся!
Не виходь з класу під час уроку, навіть якщо посланець - старшокласник, який запевняє, що йому доручили покликати тебе до директора. Дочекайся зміни і попроси вчителя проводити тебе в кабінет.
   Не заходь в шкільний туалет, якщо там тусується велика компанія чи  незнайомий.
Товариш зазиває оглянути горище чи підвал? Не ходи сам і його відрадь.
   На вечірці у нових знайомих тобі пропонують наркотики? Зійшлися на погане самопочуття і піди. Ні наркотиків, ні ліків, дію яких ти не знаєш, приймати не варто.
Не ведися на примітивне: "Що, слабо?" і "Ти, що мамин синочок?". Ти ж не такий дурний! Не ставай жертвою маніяків.

   Невже, спитаєш, навколо одні злодії, маніяки, хулігани і злочинці? І небезпека стати жертвою так велика?
   Ні, звичайно. Просто в більшості випадків ти підставився сам.
Не напрошувався на неприємності! Наївність і довірливість до добра не доведуть.
Не вір стороннім людям. Краще перестрахуватися.


Правила простих "не"

   Щоб не стати легкою здобиччю, досить дотримувати декілька дуже простих "не".
   Не підходь до під'їзду, коли там маячить незнайомець. Дочекайся сусіда з великою собакою (з відром для сміття, з дитячою коляскою).
   Не заходь в під'їзд, якщо він погано освітлений, а на сходах повно сплячих бомжів, п'яниць чи наркоманів. Попроси кого-небудь із домашніх зустрічати і проводжати тебе.
Не вибігав з під'їзду стрімголов, спокійно відкрий двері. Можна наскочити на зустрічного з гострими предметами в руках, наприклад, з лижними палицями, які він виставив вперед. Або поряд з під'їздом якраз в цей час буде розвертатися  машина - потрапиш прямо під колеса.
    Будь дуже обережний при знайомствах. Ніколи не погоджуйся йти в гості до незнайомців. І якщо незнайомець з дамою, це не гарантія безпеки. На запрошення незнайомця (листоноші, сторожа, двірника) зайти до нього в квартиру (гараж, сарай, підвал), щоб подивитися якусь екзотичну тварину (новий комп'ютер), кажи "ні!".
Не вступай в розмову, якщо хтось попросить закурити. Таку ситуацію можна заздалегідь прорахувати: група підлітків раптом різко прямує в твою сторону. Відразу перейди через дорогу або зайди в перший-ліпший магазин.
   Не сідай в машину, ні в легкову, ні в вантажну (а також трактор, екскаватор, бетономішалку), навіть якщо за кермом або в салоні жінка.
   Ось поруч з тобою зупиняється машина. Водій каже, що шукає вулицю (головного героя для фільму), і пропонує покататися, показати потрібну вулицю або підвезти по дорозі. Відповідай категоричною відмовою.
    Водій вийшов з машини і йде до тебе. Біжи якнайшвидше в перший-ліпший двір, там зупинись і крикни: "Мама!" (Тато, дядько Сергій), і помахай рукою, ніби побачив саме того, кого кликав. І не важливо, що ти живеш в іншому будинку і у вікні нікого немає, навряд чи злочинець буде вдивлятися у вікна, привертаючи до себе увагу.

 

Якщо на вулиці хтось довго і наполегливо йде за тобою, звернись до патрульного. Можеш збрехати, що бачив у переслідувача пістолет чи ніж. Можеш просто запитати у міліціонера, котра година.
    Якщо поблизу не видно ні одного міліціонера, проси про допомогу будь-якого (пожежного, армійського - головне, щоб у формі) офіцера.
    Не звертай на темну вулицю, коли тобі здається, що за тобою йдуть. Надія, що переслідувач тебе втратить, дуже мала. Іди по добре освітленій. У цьому випадку не тільки він бачить тебе, але й ти його, що важливо.
    Якщо на шляху є магазин, зайди в нього і вийди через другий вихід. Якщо запасного виходу немає, подивися, увійшов чи незнайомець разом з тобою, якщо так, зроби вигляд, що збираєшся виходити, і коли той зробить ту ж спробу, сміливо звертайся до адміністратора або чергового охоронця.
   Від адміністратора подзвони додому. Нехай за тобою приїдуть батьки, а охоронцеві скажи, що тебе переслідує незнайомий чоловік, і попроси затримати його на деякий час, щоб була можливість піти.
    Або, не соромлячись, голосно зверніться до будь-якої людини, що викликає довіру: "Ви мене пам'ятаєте, я Петя, ми були у вас в гостях!"
    А підійшовши ближче, тихо скажи, що не можеш позбутися тієї людини, і попроси дозволу вийти з магазина разом з "твоїм знайомим".
    Не виставляй на загальний огляд ключі від будинку,  мобільник, дорогі прикраси.
   Ти затримуйся допізна у гостях, у комп'ютерному клубі - попроси близьких зустріти тебе біля маршрутного таксі або приїхати за тобою на машині.
    Якщо припускаєш пізніше повернення, не одягай занадто відкритий одяг, не вбирайся, як на обкладинку журналу. Твій наряд може спровокувати напад. Захопи з собою більш скромний одяг.
  Ніколи не думай, що якщо супротивник виглядає немічним і ти легко його переможеш. В даному випадку він господар становища, і тобі про нього нічого невідомо.
    Твій ровесник пропонує тобі скористатися автостопом. Як вчинити в цій ситуації? Не погоджуйся! Адже твій попутник може бути у змові зі злочинцями, які тільки й чекають, коли він знайде підходящу жертву.
   Якщо ти все ж вирішив добиратися автостопом, повідом по мобільному своїм батькам номер і марку машини, прикмети водія.
Не перераховуй готівку в людному місці. Виходячи з дому, чітко пам'ятай

скільки ти взяв із собою грошей. Знаючи початкову суму і роблячи якісь покупки, ти завжди зможеш підрахувати в умі залишок, не дістаючи грошей.
  Не грай поблизу доріг, не  заходь в підвали і на горища.
Якщо ти йдеш з дому під час відсутності батьків, залиш записку, куди і з ким йдеш, де тебе шукати і у скільки будеш повертатись

    Йдучи з батьками або друзями в магазин або на велике свято, обов'язково домовся, де ти будеш їх чекати, якщо ви розминетеся. Ні в якому разі не йди з  визначеного місця, навіть якщо до тебе почнуть підходити сторонні люди і обіцяти свою допомогу у розшуку батьків або посилатися на те, що це вони їх надіслали.
    Якщо ти загубився, зайди в перший-ліпший магазин чи кінотеатр, лікарню або аптеку, у відділення міліції і попроси зв'язатися з твоїми батьками по телефону.
  Не заходь в під'їзд або квартиру до незнайомих людей і не проси дозволу зателефонувати від них додому.
   На всі вмовляння незнайомих піти з ними пошукати твоїх батьків або пропозиції відвезти тебе додому ти повинен сказати "ні!"
Не призначай зустрічей в безлюдних, неосвітлених місцях (парках, скверах).

   Якщо незнайомець пропонує заробити великі гроші, не погоджуйся.

  Скажи, що хочеш порадитися з батьками, і попроси майбутнього роботодавця залишити свої координати, куди ти зможеш прийти разом з батьком.
   Не ходи з незнайомцем один без батьків подивитися майбутнє місце роботи. Мисливців за живим товаром багато. Пам'ятай: легких грошей не буває, і якщо хтось пропонує великі гроші за байдикування, ця людина небезпечна.
   Якщо незнайомець намагається тобі щось запропонувати, особливо те, про що ти давно мріяв, скажи "ні".
Тебе пригощають морозивом або соком - ввічливо відмовся або купи сам. У "подарунок" можуть підмішати психотропні засоби.
   Навіть якщо в тебе немає ключів, не погоджуйся почекати приходу батьків в квартирі у сусіда.

Якщо тебе насильно саджають у машину, кричи: "Мене звати ... Мій телефон ... Подзвоніть моїм батькам!" або "Мене хочуть вкрасти! Я не знаю цих людей! Зателефонуйте у міліцію!" Текст повинен бути максимально коротким і не містити зайвої інформації. Ти зобов'язаний пам'ятати його завжди.
   Ти в машині, тебе кудись відвозять. Спробуй привернути увагу інших водіїв: виверни кермо, розірви оббивку сидіння, бий в скло, засунь два пальці в рот і виклич блювоту ... Зроби все, щоб тебе захотіли викинути з машини. На твої хитрощі не реагують? Тоді переходь до більш активних дій: пристебни  ремінь  безпеки або міцніше вхопися за сидіння і різко відкрий двері навстіж. Це приверне увагу перехожих і інших водіїв. Щоб не ризикувати, шофер  зупиниться, тут вже ти не втрачай часу, вискакуй з машини і біжи.
На твоєму  одязі повинна бути пришита мітка з твоїм іменем, прізвищем, телефоном, а також медикаментозними протипоказаннями, якщо вони є.

   Злочинці - люди різні, але всі вони схожі в одному: застигають тебе зненацька і грають на твоїй довірливості  і наївності. Сльози і благання про пощаду їх абсолютно не чіпають, а загроза видати провокує на вбивство.
   Зрозумій, поки ти корчиш із себе безстрашно і крутого, злочинець вибирає місце, де краще з тобою розправитися. І ти тільки полегшуєш йому завдання, заходячи з ним у ліфт, простодушно погоджуючись провести його до будинку, піднести сумки до машини, показати дорогу.
   Будь гранично обережний! Будь завжди напоготові!
Пам'ятай: образи, залякування, погрози - теж насильство. І це не твоя вина. Це злочин, за який відповідальність повинен нести кривдник.

ДО НАПАДУ:
дізнайся заздалегідь, хто може тобі допомогти (рідні, близькі, друзі, сусіди, міліція, телефони довіри).

ПІД ЧАС НАПАДУ:
обороняйся і захищай себе; клич на допомогу якомога голосніше; постарайся викликати міліцію.

ПІСЛЯ НАПАДУ:
розкажи про свою біду людям, яким ти довіряєш; подзвони в кризовий центр.

НІХТО НЕ ЗАСЛУГОВУЄ НА НАСИЛЬСТВО: не вини себе, коли тебе б'ють, ображають, грабують, гвалтують. Якщо це станеться знову, це  може стати ще небезпечніше . Звернись за допомогою зараз!

Друкувати
2010-2019 © "СтроимWeb" - Розробка сайту