Ласкаво просимо в країну знань

Важливо

Початкова школа / На допомогу батькам » Як привчити дитину читати?


         Всім відомо, наскільки наші діти стали менше читати, ніж їхні батьки, їх бабусі й дідусі. Але при читанні книг формується образне мислення, що благотворно позначається на розвитку особистості в цілому. Так як же зацікавити дитину книгою? Як привчити дитину читати?


                                                      Інструкція

         1.Починайте з малого. Для дитини дуже важливий період, коли він тільки вчиться читати. Всім зрозуміло, що для того, щоб оволодіти технікою побіжного і осмисленого читання, потрібно читати багато. Не завантажуйте дитини величезними текстами на перших порах. Для нього це занадто важко, швидко наступає стомлення, і бажання знову братися за книжку пропадає моментально. Краще розділіть весь текст на безліч невеликих абзаців, і нехай дитина читає по маленькому уривку, роблячи перерви між читанням. Таким чином, дитина постійно буде змінювати рід діяльності, його очі не будуть сильно напружуватися, що є профілактикою збереження зору в дитячому віці. Але головне, у нього не пропаде до читання інтерес.

 

          2.Пам'ятайте, що кожному віку відповідає своя література. Не потрібно пропонувати дитині занадто хитромудрих книг і випереджати рівень його розвитку. Йому просто буде не цікаво читати цю літературу. Запропонуйте оповідання та повісті, що відповідають віку дитини . Тоді інтерес до читання не пропаде.

 

        3.Обов'язково звертайте увагу на шрифт текстів, пропонованих дитині. Занадто дрібний шрифт ускладнює і без того ще не сформувався навик читання. Оптимальна величина шрифту полегшить техніку читання, а відповідно і сприйняття читаного матеріалу. Це, в свою чергу, підвищить інтерес до читання.

 

          4.Таким чином, щоб привчити дитини читати, потрібно створити оптимальне навантаження і зацікавити його змістовною частиною пропонованої літератури. І якщо дитина захопився читанням, нехай читає. Не варто боятися перенапруги і відривати його від цього заняття. Просто потрібно стежити за достатком світла при читанні і шрифтом, щоб очі не перенапружувалися.

 

Друкувати
2010-2019 © "СтроимWeb" - Розробка сайту