Ласкаво просимо в країну знань

Важливо

Початкова школа / На допомогу учням » Памятка для учнів "Як писати Переказ"

1.     Не відволікайтеся під час прослуховування тексту; слухайте уважно, максимально зосередившись на читанні вчителя.

 

2.     Під час першого прослуховування тексту намагайтеся уявити почуте в образах, а також час і місце, про які йдеться.

 

 

3.     Після першого прослуховування тексту намагайтеся згадати, з яких за змістом частин він складається (частини співвідносні з абза­цами) і в якій послідовності розгортаються події чи йде виклад думок. Протягом відведених п’яти хвилин між двома читаннями тексту можна занотувати в чернетці слова, словосполучення, прості речення, дати, умовні позначення (по суті, це має бути план переказу).

 

4.     Під час повторного читання не намагайтеся записати абсолютно все чи майже все почуте в чернетку, краще занотовуйте ключові слова, словосполучення чи невеликі речення, дати й власні назви. Радимо при цьому в чернетці пропускати між записами по одному-два рядки для того, щоб потім уписати у вільні місця відтворене з пам’яті.

 

 

5.     Написавши переказ у чернетці, уважно прочитайте й відредагуйте його (перевірте текст на предмет тавтології, багатства словника, поділу на абзаци, милозвучності, правописного оформлення тощо).

 

6.     Уважно перепишіть редагований текст начисто.

 

 

7.     Перевірте чистовий варіант переказу.

Друкувати
2010-2019 © "СтроимWeb" - Розробка сайту